Śliwkowiec

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Podnoszę przepis, bo właśnie się za niego zabieram, ciekawe czy mi wyjdzie
gruebel_2.gif
co ja piszę, wyjdzie na pewno, innej opcji nie ma
icon_mrgreen.gif
 

enda____

Member
Maj 24, 2007
4
0
0
zrobilam dzisiaj to ciasto...jest MEGA pyszne! piane dodalaam tak jak pisalam imamcia
icon_smile.gif
mniam

aa i dodalam do ciasta i do piany prawdziwej wanili prosto z laseczki
icon_smile.gif
slicznie pachnie

POLECAM TEN PRZEPIS!!!!!!!!!
icon_smile.gif
))

Zdj_cie063.jpg

Zdj_cie061.jpg

Zdj_cie066.jpg
 

Załączniki

  • Zdj_cie063.jpg
    Zdj_cie063.jpg
    265.2 KB · Wyświetleń: 22
  • Zdj_cie061.jpg
    Zdj_cie061.jpg
    252.3 KB · Wyświetleń: 21
  • Zdj_cie066.jpg
    Zdj_cie066.jpg
    282.9 KB · Wyświetleń: 21
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aśka_Kraków

Member
Lis 26, 2007
73
0
0
zbierałam się, zbierałam i wreszcie dziś zrobiłam jest przepyszne - prawie połowa zniknęła jak jeszcze ciepłe było
na pewno będą powtórki ;)
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Zrobiłam! Piekłam jakieś 45 min z termooobiegiem. Po połączeniu składników moje ciasto miało konsystencje ucieranego
dump.gif
ale uratowałam je dodając więcej mąki. Nie wiem co tym razem poknociłam bo trzymałam się przepisu ale jak ZWYKLE nie wyszła mi piana
cry_1.gif
- przypomina bardziej taką spieczoną skórkę i wcale nie jest wysoka i puszysta
icon_rolleyes.gif
. Nie mam pojęcia gdzie tkwi przyczyna (btw, w serniku z rosą też mi nie wychodzi) Ale ciasto bardzo dobre - jak zwykle na ciepło próbowane
icon_mrgreen.gif
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,405
1,694
113
Robiłam to ciasto ostatnio dwa razy, jest rewelacyjne. Rozdałam przepis kilku osobom ,wszystkim smakuje. I udaje się nawet jeśłi śliwki sa zbyt soczyste.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No mnie się zdarzyło że ze zbyt soczystymi niezbyt się udało dlatego że było zbyt mokre (zwłaszcza na środku) ciasto pod spodem i wyglądało jak zaparzone a nie upieczone - dlatego uczciwie ostrzegam w przepisie że mogą być problemy
icon_biggrin.gif

Jednak nigdy żaden kawałeczek się nie zmarnował
icon_lol.gif
a z twardymi śliwkami zawsze jest OK.

Cieszę się że przepis zyskuje uznanie i wędruje w świat - smacznego wszystkim
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,493
3,813
113
Chciałam dziś wypróbować jakiś nowy przepis na ciasto ze śliwkami i padło na ten.
I dopiero wpisując ten komentarz zauważyłam, że już z niego korzystałam...
icon_biggrin.gif

Zrobiłam bardzo podobnie jak poprzednio, tylko użyłam czterech małych jajek.
Na razie stygnie, ale już wiem, że będzie pyszne.
icon_mrgreen.gif

 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
nie polecam wyłączenia górnej grzałki, kompletnie spalił mi się spód ciasta, niestety wszystko poszło do kosza
icon_sad.gif
jak już to lepiej przykryć górę papierem czy folią alu. Kiedyś robiłam bez wyłączenia górnej grzałki i wyszło bardzo smaczne
icon_smile.gif
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
A ja zapomniałam napisać jak pyszne było to ciasto i że dzięki niemu mam zamrożone śliwki na kolejne.
Przypomniało mi się jak "sprzątałam zamrażarkę w poszukiwaniu fasolki.

I chyba mam ochotę na to ciasto, by poczuć się tak letnio w te zimne,smutne dni.
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
2,022
499
83
Jem jeszcze cieple. Bardzo smaczne, uzylam mrozonych sliwek. Piana jednak nie jest chrupiaca, ale gumowata i cienka
icon_sad.gif
Chyba ja zle ubilam, bo bardzo sie spieszylam. Nastepnym razem wyprobuje moze sposob pieczenia Joanny.
 

Ladybird

Member
Kwi 12, 2006
852
0
0
Kupiłam duże śliwki do zjedzenia ale okazały się niesmaczne. Więc nie zważając na przestrogi, że tylko z węgierkami, zrobiłam wczoraj wieczorem i wyszło bez problemu. Do ciasta dałam pół na pół mąkę zwykłą i pszenną razową, dużo mniej cukru. Bardzo smaczne
icon_smile.gif