Tort cytrynowy z malinami

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Robilam w tym upale. Masa troche plynela no i za duzo biszkopt nasaczylam wiec co jakis czas musze nadmiar wycierac... Wyszedl mi krzywulec ale moze po jutrzejszej dekoracji nie bedzie widac ze nie symetryczny
icon_smile.gif
I jutro wieczore degustacja
icon_smile.gif
Masy zrobilam z 1,5 porcji i troche jej zostalo. Ale mam biszkopty to moze z nimi cos pokombinuje...
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja też się do niego zabrałam, skusiło mnie to pianie gości z zachwytu
icon_wink.gif
więc spróbujemy.
Kupiłam opakowanie malin i borówek, ale do dekoracji muszę jutro znaleźć jeszcze jedno opakowanie ładnych, jędrnych malin.
Na wierzch dam maliny, borówki i o ile dostanę listki mięty lub melisy, na boki prażone płatki migdałowe.
Lemon curdu zrobiłam dwie porcje bo i dwa biszkopty piekłam, bałam się że będzie z zakalcem bo po upływie 35 minut (wyjęłam w ciemno) i sprawdzeniu patyczkiem okazało się że środek płynny
icon_eek.gif
więc dopiekałam 15 min i zanim przekroiłam upiekłam drugi... który zrobił taki sam numer, też dopiekłam i jak się potem okazało obydwa są w środku super
icon_lol.gif
więc będą dwa torty
icon_lol.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Tort skonsumowany. Smakowal. Dla mnie i meza ciut za ciezki - duzo masy dalam i bitej smietany do dekoracji. Za malo malin do srodka wlozylam ale przy robieniu tort mi sie rozjezdzal i czesc malin zaczela bokami uciekac :/ Mam jeszcze w pojemnikach lemon kurd i bita smietane i cos musze zrobic z tym...
Od Ivy dekoracje zgapilam...





 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Bardzo ładny
icon_smile.gif


Masy nie pożałowałaś
icon_wink.gif

Ale ja z kolei lubię dużo
icon_smile.gif

Ubitą śmietankę i curd najlepiej chyba na lody przerobić
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mój tort nie chwaląc się
icon_wink.gif
wyszedł bardzo smaczny, w sam raz na lato, nie za mdły i nie za słodki. Dzięki lemon curdowi nie czuć tłustości w kremie wcale, czego się troszkę obawiałam.
Masy wyszło mi jak do 2 tortów, caaaaała micha!
fiesgrins.gif
fakt faktem że tortownicę miałam ciut mniejszą, bo 24 cm no ale i tak. Kremu więc było ochocho
icon_wink.gif
i jeszcze grubą wartwę miałam do przełożenia awaryjnego biszkoptu com go upiekła na szybko i takim sposobem mam dwa torty - jeden taki domowy (druga warstwa lemon curd i borówki) , a drugi dla gości
icon_smile.gif
jako że pyszne to z pewnością się nie zmarnują
lecker.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mmmm, piękny, Cinko na osiemnastkę?
fiesgrins.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wlasnie robie na jutrzejsze swieto mojego dziecka, dam znac jak mi poszlo, plus zdjecia
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Okruszku, wysoki bo jak wspominałam miałam mniejszą tortownicę, masy mnóstwo i warstwy masy wyszły grubsze niż biszkoptu
icon_lol.gif
no ale jako że masa pyszna wyszło to tylko na dobre
icon_smile.gif

Dziękuję, twój tort też śliczny - muszę w końcu kupić sobie tę końcówkę, bo efekt rewelacja
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Moj tort wlasnie sie chlodzi. Krem pyszny, bardzo cytrynowy bo oprocz lemon curd dodalam kilka kropli cytrynowego ekstraktu bo bardzo lubimy intensywne cytrusowe smaki - wyjedlismy resztki z miski palcem! Malin nie zalowalam wcale bo mamy wlasnie wysyp, wiec tort bedzie rowniez intensywnie malinowy. Biszkopt z 7 jaj dal mi 4 placki - nalezy sie zatem spodziewac ogromnego tortu! Jutro rano dokoncze
icon_biggrin.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Cinka dziekuje
icon_smile.gif

tatter koniecznie pokaz fotki
icon_smile.gif


Ja z resztki kremu i bitej smietany zrobilam mini torcik. Z braku malin dalam zielone winogrona ale to juz nie to samo co z malinami.

Jakiej konsystencji po ochlodzeniu byl Wasz lemon curd? U mnie lekko lejacy sie i nie wiem czy taki powinien byc czy raczej staly?