Krem do tortów- lekki, ale zwarty

ania29247

Member
Mar 24, 2010
39
0
0
Dzięki Kochane za odpowiedzi
icon_smile.gif

Z Wami wszystko jest o wiele prostsze, buziaki
icon_smile.gif
 

Justee

Member
Wrz 22, 2010
185
0
0
kobietki czy zacie jakiś dobry przepis na krem kawowy do przekładania tortów?bo moje przepisy są trefne..i zawsze się ważą:(proszę o pomoc!
 

Karolina794

Member
Lut 15, 2013
42
0
0
Hej kochane mam pytanie odnośnie kremu,do którego link podała Doris.Czy jak dodam 3 tabliczki czekolady mocno zmienia to konsystencję kremu po zastygnięciu?Z 2 tabliczek dla moich chłopaków był za mało czekoladowy
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mylka

Member
Mar 24, 2013
29
0
0
A oto tort z masą wg przepisu, nie mam w przekroju więc masy nie widać ale uwierzcie na słowo był wyśmienity.
 

Załączniki

  • DSC01896.JPG
    DSC01896.JPG
    691.5 KB · Wyświetleń: 0

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Dziewczyny w maju mam robic tort dla siostry na chrzciny jej coreczki, mial byc ze smietana ale boje sie, ze bedzie goraco, wiec padlo na ten przepis. W srodku musza byc owoce, wiec prosze napiszcie czy do tego kremu budyniowego pasowac beda brzoskwinie z puszki? Mam tez duzo mrozonych malin ale boje sie, ze za bardzo puszcza sok. Tort bede robic w piatek wieczorem, a konsumowany bedzie w sobote po obiedzie. A moze Wy mi podpowiecie owoce, ktore dobrze sie komponuja z ta masa?
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Akurat dziś robiłam ten krem i przekładałam z brzoskwiniami z puszki.
Robiłam go pierwszy raz i już w połowie łączenia składników sie zważył
baa.gif
resztkę masła podgrzałam maksymalnie po-miksowałam i jakoś wyszło ledwo ledwo
icon_mrgreen.gif
.
Brzoskwinie pokroiłam w plastry (półksiężyce), nie jest złe ale jak dla mnie nie łączą się za bardzo.
Krem jest sam w sobie słodki brzoskwinie również bardziej szukałabym czegos kwaskowatego.
Dziękuje za przepis dzieciom bardzo smakowało, następnym razem próbuje z nutellą
wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
JAM śliczny torcik, a różyczki to juz w ogóle - kolor cudowny! przy tych jasnych listkach i delikatnych białych kwiatuszkach wygląda wprost bajkowo - jak wzory na tildowych tkaninach
herz.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Chciałam wkleić tort w przekroju zanim ostatecznie zniknie, Krem po 2 dniach pozostaje zwarty , z masą cukrową też nic się nie dzieje .Myśle że po leżakowaniu w lodówce jest nawet smaczniejszy
icon_smile.gif
 

kiniaaa

Member
Maj 22, 2013
483
0
0
cześć dziewczyny mam pytanko
icon_smile.gif

Jakie konkretnie masło dajecie do masy z postu nr 1?
Chciałabym zrobić chrześnikowi torcik z tą masą na imprezkę do przedszkola więc wolę się dopytać.


I jeszcze prośba napiszcie jak się robi te różyczki z torcików kilka stron wcześniej - był link ale mi się nie otwiera
icon_sad.gif

A różyczki mega śliczne!

Z góry dziękuję
bussi.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Masło prawdziwe - 82% tłuszczu zwierzęcego, czyli bez dodatków utwardzonych tłuszczy roślinnych.
Ja kupuję masło extra masmal, ale widzę że w sieci opakowania są różne i nie wiem cz to wszystko to jeden producent.

Co do różyczek - nie wiem o jakie chodzi.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kiniaaa

Member
Maj 22, 2013
483
0
0