Ciasto z rabarbarem i truskawkami

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Zgadzam się ciasto przepyszne!!! Dziękuję bajaderko
anbetung.gif
icon_smile.gif


ciasto-rabarbarowe-z-truskawkami1.jpg
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ciasto jest rewelacyjne
lecker.gif

Wyszło genialnie mimo, że nie miałam słodkiej śmietanki i dodałam kwaśną 18%

V. nie ma, więc sama wcinam ciepłe ciasto
lecker.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Dołączam do wielbicieli tego ciasta
lecker.gif
Zmniejszyłam tylko ilość cukru dodawaną do nadzienia i dałam 3/4 szklanki. Jak dla mnie to wystarczyło:)

truskawka_i_rabarbar2__1_.JPG
 

Załączniki

  • truskawka_i_rabarbar2__1_.JPG
    truskawka_i_rabarbar2__1_.JPG
    171.7 KB · Wyświetleń: 16

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Uwielbiam to ciasto, dzis zrobiłam juz drugi raz w tym sezonie. Pyszne! I tez obcinam cukier, ale ja to zawsze robie.
 

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Niedawno robilam to ciasto zgodnie i doslownie z przepisem Bajaderki ... Smakowo rewelacyjne, ale estetycznie porazka ... Piana wyrosla ogromna i klapnela w czasie studzenia ciasta w piekarniku, a spod dobry, ale o grubosci herbatnika ...
icon_redface.gif
Uzywalam tej maki co zawsze, co moglam zrobic nie tak? Bardzo prosze o rady, planuje drugie podejscie do tego ciasteczka zanim rabarbar opusci warzywniaki ... Z gory dziekuje!
icon_smile.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Moje też ma zawsze cieniutki spód, ale to dobrze! Białko ostatnio mi nie opadło, było mocno ubite, ale za bardzo przypiekłam przed jego nałozeniem masę. Zastanawiam się, czy nie zwiększyć cukru w białku kosztem cukru w masie śmietanowo jajecznej. Ogólnie bardzo słodkie, ale takie lubię. Pychotne bardzo!
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
upiekłąm po raz kolejny, chociaż już się przestraszyłam, bo pod halą mirowską prawie w ogóle rabarbaru znaleźć nie mogłam...
pianę zamieniłam na kruszonkę, ciasto musi jutro dojechać do ustki, a z pianą to by było ciężko
icon_mrgreen.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
U mnie piana rośnie bardzo wysoko ale po wyjęciu z pieca opada do wysokości tortownicy a i jest wysoka na 5-6cm
Przepyszne jest to ciasto lecz za każdym razem strasznie przykleja się do brzegów, obojętnie czy wysmaruję masłem foremkę czy też nie.

Wpadłam w nałóg i raz w tygodniu MUSZĘ koniecznie robić to ciasto, dziś już mam reszteczkę tylko
lecker.gif
 

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Uffff, to mnie pocieszylyscie ... A co zrobic zeby piana nie opadala, bo moja po wyjeciu z piekarnika nie ma nawet 1cm, a jak podgladam w piekarniku to rosnie, ze ho ho! a potem az serce sie kraje jak robi sie taki platfus ...
icon_sad.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0

spider523

Member
Lis 11, 2007
110
0
0
Właśnie się piecze - robiłam przedwczoraj i poszło momentalnie
icon_smile.gif
)) Dzisiaj powtórka - korzystam, póki mam rabarbar na ogródku, bo ciasto jest rewelacyjne. Zmniejszyłam tylko ilość cukru, bo troszkę za słodkie wyszło poprzednio.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Wczoraj zrobiłam je w nocy a dziś już resztki wyjadam - jestem uzależniona od tego ciasta
lecker.gif
 

marcia77

Member
Paź 4, 2007
14
0
0
Witam czy można dodać choc w połowie mąke razową?Czy spód jest taki ,ze sie nie rozkruszy ,bo musze pokroic na kawałki i podac na paterze?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
marcia77 @ 3 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=939926Witam czy można dodać choc w połowie mąke razową?Czy spód jest taki ,ze sie nie rozkruszy ,bo musze pokroic na kawałki i podac na paterze?
nie ryzykowałabym,
dół ciasta jest bardzo kruchy i sypiący a dodatek razowej mąki spowodować może że, się cały posypie podczas próby wyjmowania porcji z blaszki