Ciasto na pierogi*

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
zrobilam pierogi z tego przepisu. byly w kapusta i grzybami. Ciasto jak dla mnie rewelacyjne nie bede innego szukac . Wyszlo mi 50 mega duzych pierogow!! dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

jusandre

Member
Lis 4, 2009
74
0
0
ciasto rewelacja!
z braku kwasnej smietany dalam jogurt naturalny, wyrabialam w maszynie.
ciasto wyszlo cokolwiek mokrawe, ale nie przeszkadzalo mi to, bo przy walkowaniu po prostu podsypywalam maka.
wyszlo NIESAMOWICIE elastyczne! nigdy bym nie przypuszczala, ze do jednego pieroga mozna upchnac tyle farszu
icon_mrgreen.gif

wspaniale sie rozciaga, co ulatwia faszerowanie, znakomicie sie skleja.

to juz na pewno bedzie "moje" ciasto na pierogi, wiecej szukac nie zamierzam.

acha, z podanej ilosci skladnikow wyszly mi dokladnie 53 sredniej wielkosci pierozki
 

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
Hmmm a ja mam takie pytanko. Chodzi mi o samą twardość ciasta ugotowanego. Jest ona bardzo miękkie? takie że praktycznie nie czuć, że się go gryzie? Czy takie lekko twardawe, że zęby czuja że chodzą?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,847
3,075
113
Shiral, Ty sie nie pytaj, Ty rób!
icon_mrgreen.gif
7 stron pochwał i jeszcze mało?
A serio, to jest miekkie po ugotowaniu, w żadnym razie kit.
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Bajaderko dziękuję bardzo za ten przepis
anbetung.gif

Ja która unikała lepienia pierogów ulepiłam dzisiaj 66 szt
icon_smile.gif
Byłoby więcej, ale brakło farszu.
Ciasto pięknie elastyczne poddawało się moim wygibasom. W smaku bardzo dobre, takie jak powinno być
lecker.gif
Od dzisiaj jest to też moje ciasto na pierogi
wink.gif

Zużyłam 1/2 szkl. wody.

P1050823.JPG
 

Załączniki

  • P1050823.JPG
    P1050823.JPG
    212.3 KB · Wyświetleń: 1

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,847
3,075
113
Ale śliczna produkcja.
daumen.gif
icon_smile.gif

Jak mi zostaje troche ciasta, to do woreczka i do zamrażarki. Czasem się przyda na parę won-tonów.
fiesgrins.gif

U mnie dziś też były ruskie z tego ciasta, zresztą innego już nie robię.
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Buko, postępuję dokłądnie tak jak Ty (i z mrożeniem, i z won-tonami
icon_smile.gif
).
i również dziś robiłam, tyle, że z połowy porcji. jak zwykle pycha
lecker.gif
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
A o co chodzi z tymi wontonami?? Hę??
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
po prostu to bajaderkowe ciasto na pierogi jest dobre również do pierożków won ton
icon_smile.gif

ja np. dodaję je do zupy, choćby takiej
 

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
Pierożki wyszły bardzo dobre:) Robiłam z białym serem. Nawet na drugi dzień były świeżutkie, co mi się bardzo spodobało:)Do ciasta dodałam 2 łyż. oliwy mniej, zamiast śmietany użyłam greckiego jogurtu(tego z zawartością tłuszczu 10%) i 1/2 szkl. wody. Ciasto w konsystencji przed ugotowaniem było bardzo elastyczne i rewelacyjnie się zlepiało.
Z podanych porcji wyszło mi 54 pierogi.
Jednak wolę grubsze ciasto, które jak gryzę czuję w buźce(większa część rodzinki też- prócz babć
icon_smile.gif
) więc następnym razem połączę dwa przepisy.

Dziękuję za przepis Bajaderko, na pewno będę z niego korzystała na zmianę z moim własnym:)
 

Załączniki

  • DSCN1118.JPG
    DSCN1118.JPG
    1.3 MB · Wyświetleń: 0
  • DSCN1125.JPG
    DSCN1125.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 0

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,795
1,189
113
Tośmy sie zmowiły? Ja też dziś z kaszą gryczaną i twarogiem i miętą

pieroggi_z_kasza_cc.jpg

qd
 

Załączniki

  • pieroggi_z_kasza_cc.jpg
    pieroggi_z_kasza_cc.jpg
    39 KB · Wyświetleń: 1

violete

Member
Sie 3, 2007
2
0
0
Bajaderko, dzięki za przepis.
anbetung.gif


Dziś zrobiłam ruskie z tym wspaniałym ciastem. Właśnie zajadam odsmażone pierogi - ciasto jest bardzo delikatne i chrupiące
icon_smile.gif

Spróbuję zrobić uszka z tym ciastem, bo coś czuję, że będzie idealne
icon_smile.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Ja też przyłączam się do fanów tego ciasta na pierogi, bo robiłam je już dwa razy. I były to moje pierwsze dwa razy w życiu, bo dotąd nie odważyłam się sama robić pierogów [do tej pory tylko własnoręcznie je kupowałam], ale kiedy przeczytałam tyle zachwytów nad tym ciastem, to musiałam spróbować. I udało się! Pierwsze były z kapustą i grzybami, drugie z ruskim nadzieniem. Oczywiście nie obyło się bez problemow z odpowiednim rozwałkowaniem ciasta [niektóre pierogi miały za cienkie ciasto, które rozpadło się podczas gotowania], ale pewnie jeszcze nie raz tak będzie, dopóki nie nabiorę wprawy. Grunt, że się odważyłam, za co Ci Bajaderko dziękuję, bo ja mam dwie lewe łapki do gotowania i jak coś daje się sknocić, to ja to z pewnością zrobię, ale tego ciasta sknocić się nie dało.
anbetung.gif
 

mimci

Member
Mar 1, 2010
5
0
0
anbetung.gif

Przepis rewelacyjny, wlasnie zrobilam uszka do wigilijnego barszczu, wyszly przepyszne, ciasto daje sie cieniutko rozwalkowac, jest elastyczne.
Pierwszy raz wyszlo mi takie niesamowite! Dziekuje!